Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Trzeba przyznać, że organizacja urodzin dla dziecka wymaga trochę większych przygotowań niż zwykła „dorosła” impreza, ponieważ urodziny dla dziecka trzeba dokładnie zaplanować. Natomiast z racji niskiego wieku uczestników przyjęcia, sprawy organizacyjne należy do nich odpowiednio dostosować. Pamiętaj jednak, że bez względu na wiek, podstawą dobrej imprezy jest: fajne miejsce, sympatyczni goście, dobre jedzenie i udana zabawa. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak zorganizować urodziny dla dziecka. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że organizacja urodzin dla dziecka wymaga od nas wcześniejszego planowania. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby w zależności od wieku jubilata  odpowiednio dostosować wybór miejsca na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Musisz wiedzieć, że roczne dziecko najlepiej czuje się we własnym domu, więc impreza w gronie bliskich to najlepsze rozwiązanie. Natomiast w przypadku starszych dzieci, możliwości są dwie – impreza w domu lub miejscu, które oferuje organizowanie dziecięcych przyjęć. Ponadto, jeśli jest ciepło, świetnym pomysłem jest przyjęcie w ogrodzie.
Przede wszystkim jednak na samym początku warto pomyśleć o liczbie osób, które chcemy zaprosić na przyjęcie urodzinowe dziecka. Generalnie zasada jest taka, że im mniejsze dziecko, tym lepiej zaprosić mniej osób, by nie robić zbyt dużego chaosu. Pamiętaj, że jeśli dziecko ma już swoich przedszkolnych lub szkolnych przyjaciół – powinniśmy wziąć ich pod uwagę w pierwszej kolejności. Poza tym nie zapominajmy, że to impreza naszego dziecka i będzie ono chciało spędzić ten dzień ze swoimi towarzyszami zabaw. Dlatego zapraszanie najmłodszych powinniśmy zacząć najwcześniej. Musisz także wiedzieć, że dobrze jest zaangażować dziecko w przygotowywanie takich zaproszeń. Pamiętaj także, że jeśli zapraszane dzieci są małe – zaproszenia wręczamy ich rodzicom.

Nie da się ukryć, że dzieci nie lubią siedzieć przy stole, dlatego większość swoich urodzin z pewnością spędzą na zabawie. Dlatego też należy im przygotować szybkie przekąski – na słodko i słono. Doskonałym rozwiązaniem będą śmieszne kanapeczki, fikuśne koreczki, ciasteczka, paluszki, popcorn, cukierki ,żelki, owoce i napoje – to wystarczające menu. Ponadto zadbajmy o to, by jedzenie było kolorowe i podane na dziecięcej zastawie (najlepiej  jednorazowej).

Generalnie rzecz ujmując choć dzieci potrafią się same świetnie bawić i są w tym bardzo kreatywne, warto podsunąć im kilka pomysłów na gry. Przede wszystkim biorąc pod uwagę warunki jakie mamy, wymyślmy konkursy np. sprawnościowe. Natomiast jeśli organizujemy przyjęcie w ogrodzie  to warto skorzystać z pomysłu zachodniego i powiesić na drzewie piniatę wypełnioną słodyczami, w którą dzieci będą uderzać, by dostać się do jej wnętrza. Poza tym na imprezę możemy również zaprosić klauna lub maga, który jeszcze bardziej uatrakcyjni dziecięce przyjęcie.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@kolomyja.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak urządzić niezapomniane urodziny dla dziecka, Sylwestra oraz Pierwszą Komunię Świętą. Zapraszamy!