Wyprawiamy dziecku roczek

Nie da się ukryć, że roczek to wyjątkowa chwila w życiu malucha, a szczególnie jego rodziców. W końcu wasze dziecko kończy pierwszy rok! Ostatnimi czasy mieliście niepowtarzalną okazję obserwować okres najbardziej dynamicznego rozwoju w całym życiu człowieka po urodzeniu, ponieważ w tym czasie bezbronna, całkowicie uzależniona od otoczenia istota, jaką jest noworodek, przekształca się w rozumne, rozwinięte uczuciowo, samodzielnie przemieszczające się niemowlę. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący organizowania pierwszych urodzin dla dziecka. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że roczne dziecko potraja swoją masę urodzeniową, ma 4-6 zębów, potrafi samodzielnie zmieniać położenie ciała, ruszać się, umie pić z kubeczka czy z butelki, próbuje posługiwać się łyżką, jest to zatem wyjątkowa okazja, aby wyprawić małemu solenizantowi pierwsze urodziny! Przede wszystkim jednak powinniśmy pamiętać o tym, że dziecko, które kończy rok, nie czuje się dobrze w towarzystwie obcych osób. W związku z tym tego dnia powinni go otaczać ludzie, których zna i których kocha! Innymi słowy, czyli wy, rodzice twoi oraz twojego męża oraz chrzestni. Musisz także wiedzieć, że  z tego powodu nie powinno się również zapraszać obcych do domu – np. fotografa (zdjęcia najlepiej zróbcie sami, będziecie mieć miłą pamiątkę) czy osobę w zabawnym kostiumie, a już pod żadnym pozorem clowna.

Chodzi przede wszystkim oto, że dziwaczne przebranie może małego człowieka wystraszyć – takie atrakcje są dobre dla starszych dzieci.Jeżeli zaś chodzi o miejsce to przyjęcie to zdecydowanie najlepiej urządzić je w domu, ponieważ tutaj maluszek czuje się najpewniej, zna otoczenie i ludzi, którzy są przy nim. Niestety, ale wyprawianie przyjęcia w restauracji raczej się nie sprawdzi. Dlatego jeśli pogoda dopisze, warto rozważyć zorganizowanie pierwszych urodzin w ogrodzie, niech będzie to rodzinne BBQ na świeżym powietrzu. Ważne jest to, że tutaj wasza pociecha będzie się czuła komfortowo.

Co do wystroju to pamiętaj o tym, że maluch potrzebuje bodźców, dlatego powinnaś zadbać o kolorowe baloniki, serwetki, talerzyki. Poza tym nie bójcie się założyć urodzinowych, zabawnych czapeczek. Natomiast jeśli twoja pociecha ma ulubioną bajkę albo piosenkę, przy której się uspokaja, włącz ją podczas imprezy (niech będzie tłem). Oprócz tego wskazane są również urodzinowe gadżety symbolizujące pierwsze urodziny, np. świeczki. Oczywiście nie może także zabraknąć urodzinowego tortu z wielką cyferkę jeden! Możesz nawet zamówić specjalny tort z imieniem dziecka lub jakimś innym, ciekawym napisem w cukierni. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@kolomyja.pl

Na naszej stronie dowiesz się jak urządzić niezapomniane urodziny dla dziecka, Sylwestra oraz Pierwszą Komunię Świętą. Zapraszamy!